یخچال ساید بای ساید – یخچال هایی در ابعاد بزرگ که توسط خطی عمودی به دو قسمت یخچال و فریزر تقسیم شده است و بر خلاف یخچال های دوقلو کاملاً به هم چسبیده هستند. البته یخچال های ساید بای ساید نیز دارای طراحی های متنوعی هستند ، برخی از یخچال های ساید بای ساید از طراحی خاص موسوم به DOOR-IN-DOOR بهره می برند.

یخچال ساید بای ساید

اگر به گذشته های دور برگردیم و به آن زمان ها برویم که هنوز دستگاه به نام یخچال وجود نداشت و مردم چاله های یخ یا همان یخ چاله ها مواد غذایی خود را نگهداری می کنند ، متوجه پیشرفت سریع تکنولوژی در این مدت خواهید شد . اولین یخچال در سال 1834 میلادی توسط یک مخترع آمریکایی تولید شد . از تولید یخچال های معمولی مدت زمان زیادی نمی گذرد . یخچال هایی ساده و یک درب که یک فریزر در بالا داشتند و یخچال نیز با چند قفسه در پایین قرار داشت این یخچال ها در اوج سادگی طراحی شده بودند و در آن زمان محبوبیت زیادی هم داستند . با پیشرفت تکنولوژی و ورود فناوری و قابلیت های مختلف به دینای لوازم خانگی صنعت لوازم خانگی نیز تحت تاثیر قرار گرفت و به شدت منقلب شد . از طرفی رقابت سازندگان نیز تاثیر بسزایی در تسریع رشد پیشرفت و تکنولوژی داشت . از یخچال های ساده و معمولی گذشتیم و به یخچال فریزرهای فریز بالا و فریز پایین رسیدیم . این یخچال ها از یخچال فریزر های معمولی پیشرفته تر بودند و با جدا کردن یخچال و فریزر ، طراحی را به اوج زیبایی خود رسانده بودند ، از طرفی هم یخچال های فریز بالا و فریز پایین در میزان مصرف انرژی نیز صرفه جویی زیادی به عمل آورده و تا حد زیادی از هدررفت انرژی جلوگیری کردند . روز ها و ماه ها و سال ها سپری شد تا اینکه یخچال های کنار در کنار با عنوان معروف side by side راهی بازار شدند .این یخچال ها بازار را به تسخیر خود درآوردند و حتی تکنولوژی را متعجب ساختند و همه ی خریداران و کاربران را انگشت به دهان گذاشتند . یخچال ساید بای ساید در واقع از به معنی کنار در کنار است و از یک یخچال و یک فریزر جداگانه و چسبیده به هم تشکیل شده است . یخچال های side by side نه تنها زیبایی خاصی داشتند و حس مدرنیته و لوکس را به محیط آشپزخانه می بخشیدند ، بلکه با اختصاص دادن دو بخش مجزا به یخچال و فریزر فضای بسیار وسیعی برای ذخیره و نگهداری موادغذایی داخل یخچال و فریزر را فراهم آورده ، دیگر نیازی نیست برای دسترسی به مواد غذایی داخل یخچال و داخل فریزر ، درب هر دوبخش را باز کرد و کلی انرژی سرد و خنک را هدر داد . از دیگر یخچال فریزرهای موجود در بازار می توان یخچال فرنچ را نام برد که ترکیبی از یخچال ساید بای ساید و یخچال فریز پایین است .

یخچال فریزر یکی از لوازم خانگی کاربردی و بسیار ضروری است در واقع هر جا یخچال است ، زندگی و خانه ای هم هست . اصلاً هیچ آشپزخانه ای بدون یخچال نمی توان پیدا کرد شاید خرید ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی و یا غذاساز و چای ساز و … حتماً و حتماً در هر آشپزخانه ای وجود ندارد ، اما بدون یخچال فریزر هیچ آشپزخانه ای کامل نیست . حال که خرید یخچال فریزر تا این اندازه لازم و ضروری است چه چیزی بهتر از یخچال فریزر ساید بای ساید .


نام سازنده یخچال لینک بررسی و مشاهده
ال جی یخچال ساید بای ساید ال جی
سامسونگیخچال ساید بای ساید سامسونگ
هیتاچییخچال ساید بای ساید هیتاچی
بوشیخچال ساید بای ساید بوش
هایسنسیخچال ساید بای ساید هایسنس
دوویخچال ساید بای ساید دوو

 

مزیت های یخچال ساید بای ساید

یخچال های ساید بای ساید دارای مزیت های بی شماری هستند که از این میان می توان به مواردی مانند موتور های کم مصرف اینورتر inverter و لامپ های کم مصرف led برای تامین روشنایی داخلی ، محفظه های مخصوص نگهدارنده ی میوه و سبزی fresh balancer ،  مجهز بودن به یخ ساز و آبریز بر روی بدنه ، کنترل پنل لمسی ، فیلترهای بهداشتی قدرتمند از بین برنده ی بو و باکتری وقارچ و … سیستم خنک کننده دوگانه جریان چند گانه ی هوا و همه و همه در یخچال های پر طرفدار ساید بای ساید گنجانده شده اند . راستش را بخواهید این یخچال های ساید بای ساید به اندازه ای طرفدار دارند که این روهزا اکثر خانه ها صاحب چنین اثر هنری در آشپزخانه ی خود هستند .

یخچال ساید بای ساید چیست
یخچال ساید بای ساید

در واقع می توان یخچال های ساید بای ساید را در ساده ترین حالت این گونه تعریف کرد ؛ یخچال هایی در ابعاد بزرگ که توسط خطی عمودی به دو قسمت یخچال و فریزر تقسیم شده است و بر خلاف یخچال های دوقلو کاملاً به هم چسبیده هستند. البته یخچال های ساید بای ساید نیز دارای طراحی های متنوعی هستند ، برخی از یخچال های ساید بای ساید از طراحی خاص موسوم به DOOR-IN-DOOR بهره می برند. این طراحی در واقع حکایت از دربی اضافه و درب دومی بر روی درب اصلی یخچال دارد که فضای ذخیره سازی مواد غذایی و نوشیدنی ها را بیشتر و وسیع تر کرده و طراحی بیش از اندازه زیبایی به یخچال می بخشد . در یک سری از یخچال های ساید بای ساید به جای درب دوم از یک درب کوچک به نام هوم بار HOMBAR استفاده می شود که محل مناسبی برای نگهداری بطری ها است . البته انتخاب با شماست که یک یخچال ساید بای ساید دور این دور را انتخاب می کنید یا یک یخچال ساید بای ساید هوم بار یا اینکه یخچال ساید بای ساید معمولی و بدون بار !

با گذشت زمان همچنان طرفداران یخچال های ساید بای ساید بیشتر و بیشتر می گردد ، همچنان فناوری ها و قابلیت های اختصاصی و نوآوری ها و خلاقیت های به کار گرفته شده افزایش می یابد . تنوع سازندگان و شرکت های تولید کننده از سویی و وسواس و دقت خریداران از سوی دیگر باعث شده که خرید یخچال کار پیچیده ای باشد . از بین برندهای مطرح در زمینه ی تولید یخچال ساید بای ساید می توان به شرکت بزرگ کره ای ال جی ، سامسونگ ، هیتاچی ، دوو و … اشاره کرد . این شرکت ها از هر نظر ایده آل هستند و از آنجایی که به کار و مشتریانشان تعهد دارند حق کامل خود را ادا کرده و محصولاتی در خور و شایسته ی کارببران عرضه خواهند کرد . تا این جا متوجه شدیم که یخچال ساید بای ساید چیست و معمولاً چه ویژگی هایی دارد و حتی این مهم را هم قبول کردیم که یخچال ساید بای ساید دارای ظاهر و طراحی شکیل و مدرنی است که دل هر کاربری را جذب کرده و هر چشمی را مسحور خود می کند . بنابراین جا دارد چند مدل از یخچال ساید بای ساید های خوش فروش و با کیفیت را به شما پیشنهاد دهیم تا کار مشکل خرید را برایتان راحت تر کرده باشیم .


 

معرفی  یخچال ساید بای ساید ال جی

یخچال ال جی x267
یخچال ال جی x267

یخچال ساید بای ساید ال جی مدل GCX-267PHS یکی از یخچال های با کیفیت و خوش ساخت شرکت معتبر LG است که از طراحی خاص INSTAVIEW DOOR IN DOOR بهره می برد ، این طراحی خاص در واقع با زدن دو ضربه ی انگشت بر روی درب شیشه ای فضای داخل را روشن می کند و محتویات داخل فضای دور این دور را به معرض نمایش می گذارد . مجهز بودن به کمپرسور اینورتر خطی در یخچال ساید بای ساید ال جی GCX-267 باعث صرفه جویی در مصرف انرژی به میزان 50% می شود و علاوه بر این عملکرد بهینه ای برای یخچال به ارمغان می آورد و مدت زمان نگهداری مواد غذایی را دو چندان خواهد کرد و حتی صدای ناشی از کارکردن یخچال را به شدت کاهش می دهد . برای تامین روشنایی داخلی یخچال از لامپ های کم مصرف Led بهره می برد که علاوه بر تولید روشنایی بیشتر ، مصرف انرژی کمتری هم داشته و طول عمر دو برابری دارند . محفظه ی نگهدارنده ی میوه و سبزی با قابلیت تنظیم رطوبت می تواند از فاسد شدن زود هنگام میوه ها جلوگیری کند . تمامی این امکانات و ویژگی ها به همراه ظاهری شکیل و مدرن یقیناً نیاز هر کاربری حتی کاربران حرفه ای و سخت گیر را هم برآورده می سازد .

معرفی  یخچال ساید بای ساید سامسونگ

یخچال سامسونگ z1
یخچال سامسونگ z1

یخچال فریزر ساید بای ساید سامسونگ مدل RSA1ZTMG معروف به Z1 یکی از یخچال های با کیفیت و خوش ساخت شرکت معروف ومعتبر کره ای samsung است که با امکانات و ویژگی ها و کیفیت مطلوبی که دارد توانسته است در لیست پرفروش ترین یخچال های موجود در بازار قرار گیرد . از معروف ترین مشخصه های این یخچال ظاهر و طراحی آن است . یخچال Z1  سامسونگ دارای محفظه ای به نام هوم بار HOMBAR بر روی درب یخچال است و به قول معروف DOOR-INDOOR کوچکی است و برای نگهداری نوشیدنی های پرمصرف مورد استفاده قرار می گیرد . مجهز بودن به کمپرسور دیجیتال اینورتر به معنی کم مصرف بودن یخچال است و این خبر خوشحال کننده ای برای دارندگان است چرا که میزان مصرف انرژی به میزان 30% کاهش پیدا می کند . سیستم خنک کننده ی نوفراست NOFROST از دیگر ویژگی های این یخچال فریزر ساید بای ساید است که از یخ زدن و تشکیل برفک جلوگیری می کند . جریان چندگانه ی هوا MULTI AIR FLOWER هوای سرد و خنک و مرطوب را در تمام قسمت های یخچال وفریزر به جریان می اندازد . برای تامین روشنایی داخلی این یخچال بالارده و خوش قیمت از لامپ های کم مصرف LED بهره برده شده است

معرفی یخچال ساید بای ساید هیتاچی

یخچال ساید بای ساید  هیتاچی این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده اند ، هیتاچی نیز به عنوان یکی از بهترین سازنده ها در زمینه ی تولید لوازم خانگی فعالیت گسترده ای دارد  HITACHI یک شرکت هلندی است که در سال 1910 توسط نامیهی اودیرا پایه گذاری شده است و در طی این سال ها خدمات و کیفیت جدیدی برای کاربرانش بوجود آورده. یخچال ساید بای ساید هیتاچی مدلR-S700  یکی از یخچال های دو درب و به اصطلاح سایدی است که دارای بدنه ی مشکی رنگ است و جزو معدود یخچال های مشکی رنگ تولید شده است . می دانید رنگ مشکی یخچال و لوازم آشپزخانه می تواند حس مدرنیته و لوکس بودن را به آشپزخانه بدهد . مجهز بودن به فناوری خاص اینورتر در این یخچال باعث شده تا رده ی مصرف انرژی یخچال ساید R-S700 بسیار پایین و در کلاس A++ قرار بگیرد . همچنین طبقات گسترده و وسیعی که برای ذخیره سازی و نگهداری مواد غذایی در این یخچال جاسازی شده است از دیگر ویژگی های مثبت یخچال R-S700 است که خیال شما را از بابت فضای وسیع و گسترده برای نگهداری مواد غذایی مختلف راحت می سازد . وجود فیلتر بهداشتی نانوتیتانیوم برای رفع بوی زاید و از بین بردن باکتری ها و میکروب ها ، هوای سالم و تازه و شادابی را در کل یخچال و فریزر پخش می کند . محفظه ی مخصوص نگهداری میوه و سبزیحات ، رطوبت محفظه را به میزان 90% حفظ می کند و مدت زمان سالم ماندن مواد غذایی را افزایش خواهد داد . برای تامین روشنایی داخلی بخش یخچال و فریزر از لامپ LED استفاده شده است و میزان روشنایی داخل یخچال و فریزر دو برابر می شود و در مصرف انرژی هم صرفه جویی بیشتری به عمل می آید . وجود آلارم باز ماندن درب ، لولای درب ضد قارچ و ضد باکتری ، صفحه کلید لمسی و … از دیگر امکانات موجود در این یخچال است که از آن یک یخچال همه فن حریف ساخته است .

[ratings]
یخچال هیتاچی rs700
یخچال هیتاچی rs700
0/5 (0 نظر)
بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای polotak
بارگذاری بیشتر برای  نقد و بررسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید

نرم افزار CPU-Z و مشخصات کامل لپ تاپ

چکونه با نرم افزار CPU-Z مشخصات لپ تاپ را بدست آوریم؟ نرم افزار CPU-Z و اطلاعات کامل درمور…